Şiddetli Üşüme Titreme Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Şiddetli Üşüme Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Şiddetli Üşüme Titreme, Kış aylarının gelmesiyle birlikte bir kısım hastalıklardan kaynaklı olarak kişilerin şiddetli üşüme ve titreme problemi ile hastanelere başvuruda bulunduğu görülmüştür. Özellikle grip ve nezle gibi rahatsızlık çeken kişilerin bu hastalıkların etkisi ile bünyeleri zamanla zayıf düşer. Bu yorgunluğun etkisi ile kişilerin şiddetli üşüme, titreme ve baş ağrısı ile terleme gibi rahatsızlıklar baş gösterir. Bunun temel nedeni vücuda giren mikropların vücudu esir alması ile bedeni olumsuz olarak etkilemesinden kaynaklıdır. Oluşan bu şiddetli üşüme ve titremeler bir mikropsal enfeksiyondan kaynaklı olarak kişiler üzerinde olumsuz etkilemektedir. Bununla birlikte bu işime ve titremelerin dindirilmesi amacıyla bir kısım dinlendirici ve enerji takviye edici ilaçlar yardımı ile tedavisi mümkündür. Alınacak ilaçların yardımı ile şiddetli üşüme ve titremeye neden olan enfeksiyonlar yok edilerek kişinin sağlığına kavuşması sağlanmış olur.

Kronikleşen Şiddetli Üşüme ve Titremeler

Bir kısım hastalar üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde hastaların enfeksiyonlar olmamasına rağmen şiddetli üşüme ve titreme rahatsızlıkları oluştuğu görülmüştür. Bunun temel nedenin de ise psikolojik nedenler yer almaktadır. Bir kısım sinir hastaları yaz ayı olmasına rağmen sürekli şiddetli üşüme ve titreme gibi rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu rahatsızlığın giderilmesi amacıyla sorunun temeline inilerek kronik bir hal alan üşüme ve titreme rahatsızlığı giderilmelidir. Bu hastalar sürekli üşüdüklerini ve yorgan altında çıkmayarak sıcak olmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte bu hastalarda bilinç altından gelen bir kısım telkinlerden kaynaklı titremelerin oluştuğu görülmüştür. Oluşan bu titremeler, üşümeden kaynaklı olarak düşünülerek kişinin bedeninde yer alan uzuvların titremesine neden olmaktadır. Bunun tedavisi yapılacak psikolojik tedavi ve ilaçlar ile sağlanmaktadır.

Şiddetli Üşüme ve Titreme Tedavileri

Uzman hekime başvuruda bulunulması halinde şiddetli üşüme ve titremenin bir gribal enfeksiyondan kaynaklı mı? Yoksa kronik rahatsızlıktan mı kaynaklı olup olmadığı tespit edilir. Şayet şiddetli üşüme ve titreme bir girip veya nezleden kaynaklı ise nane limon gibi grip hastalıklarına iyi gelen bitkisel ilaçlar yardımı ile kişi terleme yoluyla bu hastalığı üzerinden atabilir. Bunun yanı sıra Uzman hekimin bildirmiş olduğu ilaçların tüketilmesi sayesinde rahatsızlığın tedavisi mümkündür. Şayet kişi soğuk almasından kaynaklı rahatsızlığı giderici ilaçları Uzman hekim kontrolünde kullanması halinde kısa süre içerisinde rahatsızlığından kurtulur. Ancak kişi kronik bir rahatsızlıktan kaynaklı olarak şiddetli üşüme ve titreme durumu söz konusu ise bu durum psikolojik nedenlerden kaynaklıdır. Böylesi bir durumda hasta psikolojik tedavi görmesi ve bir kısım ilaçları kullanması halinde şiddetli üşüme eyleminden kurtulur. Bunun yanı sıra istem dışı vücudun titremesi bu tedavi yöntemleri sayesinde kısa süre içerisinde son bulacaktır. Bu hususla şiddetli üşüme ve titreme rahatsızlığı olan bir kimse rahatsızlığının ilerlememesi amacıyla konuyu Uzman hekime bildirmelidir. Böylece hastalığa neden olan etmenler ortadan kaldırılarak kişinin daha vahim hastalıklar ile karşı karşıya kalması engellenmiş olur. Eğer kişideki şiddetli üşüme ve titremeler yapılan tedavilere rağmen devam etmekte ise konu Uzman hekimlere bildirilerek farklı tedavi yöntemleri uygulanmasında fayda bulunmaktadır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dudak Titremesi Neden Olur?

Dudak Titremesi Neden Olur?

Popüler İçerikler

Baş Titremesi Neden Olur?

Baş Titremesi Neden Olur?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İç Titremesi Belirtileri ve Tedavisi

İç Titremesi Belirtileri ve Tedavisi

Sol Elde Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Sol Elde Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Korku ve Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Korku ve Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Göz Kapağı Titremesi Belirtileri ve Tedavisi

Göz Kapağı Titremesi Belirtileri ve Tedavisi

Psikolojik Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Psikolojik Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

El Neden Titrer?

El Neden Titrer?

Güncel

Gece Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Gece Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Çocuklarda Titreme Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Titreme Belirtileri ve Tedavisi